Realizując aranżację wnętrz na dom z pomysłem, prócz efektów wizualnych dobrze jest zastosować jak najlepsze jakościowo meble, w szczególności w kuchni. Kuchnia jest miejscem, gdzie gromadzi się najwięcej osób. Jest to wyjątkowe pomieszczenie, ponieważ  zawsze panuje tam ruch, co wiąże się z możliwością wystąpienia wielu nieprzewidzianych zdarzeń. Meble kuchenne powinny cechować się funkcjonalnością, porządnym wykonaniem oraz udoskonaleniami i nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, tak aby móc z nich korzystać  w sposób wygodny, bezpieczny i przyjemny. Oto krótki przegląd aktualnych rozwiązań w meblach kuchennych na wymiar, który pozwoli na ocenę i przedstawi co warto zastosować we własnym mieszkaniu, a czego lepiej unikać.

Funkcjonalne kuchnie na wymiar

Do pierwszej grupy rozwiązań, które opłaca się zastosować w kuchni są systemy otwierania szafek kuchennych. Szafki otwierane do góry to sposób na łatwe, lekkie i efektywne wykorzystanie przestrzeni w kuchni, który minimalizuje możliwość urazów głowy i jest bezpieczną metodą otwierania i zamykania frontów kuchennych. Takie rozwiązania oczywiście najlepiej zobaczyć na żywo, dlatego zapraszamy do mieszkania pokazowego Mobiliani, w Bydgoszczy przy ul. Słonecznej 2M/50. Można zobaczyć tu kuchnię z opisanymi przez nas rozwiązaniami.

Wróćmy do szafek kuchennych. Otwieranie szafek za pomocą lekkiego dotknięcia frontów pozwala na wykonanie czynności nawet wtedy, gdy mamy zajęte ręce. Szafka poprzez delikatny nacisk wysuwa się do końca po czym mechanizm zamykania może być poprzez domknięcie lub poprzez pchnięcie, lecz bez efektu trzaskania. Tu ujawnia się kolejne ciekawe rozwiązanie poprzez samoistne ciche domykanie szafki czy szuflady.

 

meble-kuchenne-na-wymiar-sloneczna-mobiliani-bydgoszcz-022

 

Ważną sprawą w kuchni jest organizacja. Różnego rodzaju organizery w szufladach to świetny sposób na utrzymanie porządku i efektywnego wykorzystania miejsca dzięki szufladom z wieloma poziomami przy jednym wysunięciu. Każda Pani domu doceni dodatkowe miejsce, które się w ten sposób samoistnie wytworzy.

Jak wiadomo najtrudniejszym miejscem do utrzymania czystości jest kosz na śmieci, dlatego stworzono kosze na prowadnicach, aby był lepszy i łatwiejszy dostęp do strategicznego punktu w kuchni. Wygoda i łatwość utrzymania porządku są kluczowymi elementami kuchni doskonałej.

 

meble-kuchenne-na-wymiar-sloneczna-mobiliani-bydgoszcz-016

Jakie funkcje mebli na wymiar mogą okazać się nietrafione?

Czego powinniśmy unikać w wykorzystywaniu nowych mechanizmów w meblach kuchennych? Wysuwany blat kuchenny na pozór korzystne rozwiązanie może okazać się zbędnym elementem, ponieważ przez jego długość zostanie ograniczony dostęp do właściwego blatu. Utrzymanie nienagannej czystości na wysuwanym blacie jest również pracochłonne i konieczne po każdym jego użyciu.

Kuchnia wygodna dla domowników

Reasumując, kuchnia powinna być wygodna dla domowników, to jeden z najistotniejszych warunków funkcjonalnego pomieszczenia. Aby jednak kuchnia stała się przyjemnym w użytkowaniu wnętrzem potrzebne są jej odpowiednie meble kuchenne z właściwie zastosowanymi w nich funkcjami. Rozważając różne zastosowania w meblach kuchennych na wymiar warto zaufać doświadczeniu i wiedzy profesjonalistów. W Bydgoszczy fachową pomoc w decyzjach podejmowanych przy zastosowaniach całego bogactwa funkcji w kuchniach na wymiar znajdziecie Państwo u producenta mebli Mobiliani. Doskonała jakość wykończenia detali oraz wysokiej klasy materiały użyte w produkcji gwarantują zadowolenie nawet po długich latach korzystania z mebli. Zobaczcie Państwo realizację kuchni od Mobiliani.