Kreatywność projektantów w tworzeniu efektownej kuchni, powoduje wyznaczanie nowych trendów wynikających z innowacyjnych rozwiązań w przestrzeni kuchennej. Tak też jest w przypadku mebli robionych na wymiar w jednej z bydgoskich firm zajmującej się produkowaniem mebli i specjalizującej się w branży meblarskiej. Fala nowych pomysłów wykorzystywana w aranżacji wnętrz przy wykorzystaniu mebli robionych na wymiar niejednokrotnie wyzwala zachwyt właścicieli wybranych pomieszczeń i uśmiech, który jest uwieńczeniem pracy oraz szalenie ważny dla pomysłodawców wykończonej przestrzeni. To dodaje skrzydeł na realizacje kolejnych nieprzeciętnych projektów i zadań, które bywają dużym wyzwaniem. Z pewnością takim wyzwaniem jest stworzenie efektownej kuchni, która oprócz rewelacyjnego wyglądu jednocześnie będzie spełniała wszystkie najważniejsze funkcje jakie są przypisane temu pomieszczeniu.

Co zrobić by kuchnia stała się atrakcyjna?

Widok na eleganckie, wiśniowe meble kuchenne w sztucznym świetle.

Widok na eleganckie, wiśniowe meble kuchenne w sztucznym świetle.

Jednym ze sposobów może okazać się wykorzystanie mebli na wymiar w połączeniu z odpowiednim oświetleniem. Przy umiejętnym wykorzystaniu gry światła można w spektakularny sposób wydobyć i podkreślić walory kuchni. Meble na wymiar mają jedną największą zaletę, czyli możliwość w pełni dopasowania się do potrzeb użytkowników zarówno jeśli chodzi o nietypową powierzchnię czy też mając na względzie kolor, kształt, rodzaj użytych materiałów do wykonania, zdobienia i wiele innych drobiazgów, które mają równie istotny wpływ na końcowych efekt wystroju wnętrza i wyglądu kuchni. Warto wykorzystać tą cechę w realizacji projektu kuchni. Jeszcze jednym ciekawym efektem jest oświetlenie kuchni szczególnie tej robionej na wymiar. Klimat panujący w kuchni w dużej mierze zależy od tego jak rozmieszczone jest oświetlenie oraz od  natężenia strumienia światła. W jego blasku idealnie podkreślony jest cały charakter kuchni. Światło jest tym czynnikiem, który przyciąga oko i skupia na sobie całą uwagę. Podświetlana kuchnia stała się hitem ostatnich lat gdyż, nadaje wnętrzu elegancji i szykowności. Bez wątpienia trudno przejść obojętnie wobec takiego widowiska.

Jak sprawić by podświetlenie kuchni w pełni komponowało się z całym wnętrzem?

Projekt wnętrza JLT Design z meblami na wymiar do kuchni od Mobiliani.

Projekt wnętrza JLT Design z meblami na wymiar do kuchni od Mobiliani.

Przede wszystkim należy skupić się na tym jaki rodzaj oświetlenia zostanie użyty w projekcie kuchni na wymiar, a to z kolei wiąże się ze stylem w jakim wykonana jest kuchnia. Niewątpliwie w nowoczesnych kuchniach wykorzystuje się oświetlenie LED, natomiast w klasycznym stylu taki rodzaj podświetlenia nie jest kompatybilny z reszta wystroju. Następna sprawa to wybór elementów, które zostaną podświetlone. Głównym punktem każdej kuchni jest blat i chcąc go wyeksponować można użyć podświetlenia, które wzmocni jego mocne strony. Innym miejscem dobrym na umieszczenie podświetlenia jest nadziemna część zabudowy kuchennej. Umieszczając podświetlenie w tym miejscu światło zwraca uwagę nie tylko na meble kuchenne, ale również odbija się od podłogi nie pozwalając pozostawiać jej w cieniu. Dzięki wykorzystaniu podświetlenia w dolnej części mebli kuchennych uzyskuje się bezpieczeństwo swobodnego przemieszczania po kuchni nawet bez włączania głównego oświetlenia. Zdecydowanie jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu trudnych przestrzeni kuchennych. Dodatkowo podświetlenie wybranych elementów kuchni optycznie powiększa rozmiar przestrzeni kuchennej, dlatego świetnie sprawdza się w małych kuchniach. Niewątpliwie wybór koloru światła wpływa na nastrój panujący w pomieszczeniu. Ciepłe kolory dobrze sprawdzą się w stylu klasycznym natomiast dla pomieszczeń z nowoczesnym designem lepiej sprawdzają się kolory w chłodnym tonie.

Lakierowany blat kuchenny w meblach produkcji Mobiliani.

Lakierowany blat kuchenny w meblach produkcji Mobiliani.

Podejmując się wyzwania urządzania kuchni z wykorzystaniem podświetlenia, bądź jakiegokolwiek innego rodzaju oświetlenia, najlepiej jest wykorzystać opcję mebli robionych na wymiar, gdyż od początku w momencie tworzenia projektu istnieje możliwość jak najlepszego umiejscowienia świateł wraz z dobrą obróbką i wykończeniem. Daje to pewność długotrwałego efektu oraz najlepszą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Więcej zdjęć oraz realizacji kuchni na wymiar od bydgoskiego producenta mebli Mobiliani znajdziecie na: https://meble-mobiliani.pl/meble-kuchenne/. Serdecznie zapraszamy!