Czynniki kształtujące cenę mebli kuchennych robionych na wymiar są bardzo zróżnicowane i ciężko jest porównać oferty dwóch firm biorąc pod uwagę różne parametry. Należy zacząć od tego, że meble na wymiar mają różną specyfikę i cały proces powstawania mebli odbiega w dużej mierze od tych dostępnych w sieciach sklepów z meblami. Najczęściej właściciele mieszkań i domów decydują się na meble kuchenne robione na wymiar, gdyż jakość używanych materiałów do wykonania mebli i indywidualne projekty idealnie sprawdzają się w  zagospodarowaniu przestrzeni poprzez świetnie dopasowanie mebli. Wybierając meble kuchenne wykonywane na wymiar istnieje możliwość dostosowania wszystkich parametrów do indywidualnych potrzeb. Tak naprawdę na cenę mebli kuchennych na wymiar wpływają ogólnie pojęte materiały konieczne do wykonania mebli, ich wymiary oraz długość zabudowy, jak również transport i cały montaż. Dodatkowo na wzrost ceny mebli na wymiar istotny wpływ mogą mieć wykorzystane mechanizmy oraz doświetlanie elementów.

 

Po pierwsze: jakość mebli kuchennych

Kuchnia w bieli z modnymi i designerskimi detalami - producent mebli Mobiliani, Bydgoszcz.

Kuchnia w bieli z modnymi i designerskimi detalami – meble z Bydgoszczy.

Najistotniejszym składnikiem różniącym cenowo meble na wymiar jest rodzaj użytego materiału w procesie produkcji (płyta, MDF folia, MDF lakier, szkło, drewno). Płyta papierowo pochodna jest najtańszym, a zarazem najgorszym jakościowo materiałem spośród dostępnych surowców. W ostatnim czasie popularna stała się płyta MDF ze względu na dobrą cenę i sporą wytrzymałość. Oprócz tego pokryta odpowiednią fakturą rewelacyjnie sprawdza się w tworzeniu kuchni na wymiar w nowoczesnym stylu. Drewno jest najdroższym surowcem, a wynika to z jego trwałości i naturalnego piękna. Wraz z wyborem rodzaju tworzywa, z jakiego mają być wykonane meble kuchenne na wymiar, konieczne jest określenie grubości blatów oraz płyt, które wchodzą w skład konstrukcji zabudowy kuchennej. Ten czynnik również determinuje ostateczną wartość mebli kuchennych na wymiar.

Po drugie: konfiguracja mebli

Oprócz rodzaju wykorzystywanego materiału do produkcji mebli na wymiar istotny wpływ na kształtowania się ceny mają mechanizmy zastosowane w zabudowie kuchennej oraz jej całkowita wielkość. Skomplikowane powierzchnie wymagają niekonwencjonalnych rozwiązań, co również odbija się na cenie za poniesione koszty w produkcji mebli na wymiar. Dodatkowo uwzględnia się, w kosztorysie, rodzaj użytych prowadnic w szufladach (rolkowe bądź rurkowe), opcjonalnie stabilizację boczną szerokich szuflad bądź stabilizację frontu, systemy otwierania, zastosowanie systemu hamowania, system wysuwu (pełny lub częściowy),. użycie podanych parametrów w produkcji mebli kuchennych na wymiar zależy od upodobań właściciela kuchni i efektu jaki pragnie osiągnąć. To nie jedyne czynniki przyczyniające się do osiągania różnych stawek za meble kuchenne na wymiar. Zaliczają się do nich również różne rodzaje wyposażenia szuflad (organizacja wewnętrzna i podziały szuflad, koszyki, itp.), rodzaje wypełnień, wykorzystanie różnego rodzaju siłowników, podnośników, amortyzatorów, listew, korpusów.

Po trzecie: aspekt wizualny, czyli piękne meble kuchenne

Meble na wymiar z frontami w odcieniu naturalnego drewna - Bydgoszcz.

Meble na wymiar z frontami w odcieniu naturalnego drewna – Bydgoszcz.

Jak wiadomo, nic tak nie cieszy użytkownika kuchni jak połączenie nowoczesnych i wygodnych rozwiązań technologicznych z doskonałym wyglądem, w tym przypadku mebli kuchennych na wymiar. Uwzględniając wartość tworzonych mebli, zasadnicze znaczenie ma kształt i kolor frontów  oraz styl uchwytów mebli kuchennych. Różne warianty frontów i użytych oklein również nadają specyficznego charakteru meblom kuchennym. Oczywiście design nie jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na koszt produkcji mebli kuchennych, aczkolwiek nie można stwierdzić, iż nie wpływa to w żaden sposób na końcową wartość mebli.

Wartość mebli kuchennych zależy od użytych rozwiązań

Jednoznaczne wyznaczenie najważniejszych składników wpływających na końcową cenę mebli kuchennych na wymiar bywa trudne i w każdym przypadku parametry różnią się ze względu na różne kombinacje powierzchni przeznaczonych do zabudowy i na różne upodobania nabywców. Wartość mebli kuchennych nie jest stała i zależy w dużej mierze od stopnia zaawansowania zastosowanych rozwiązań technologicznych przy czym względy estetyczne również determinują ostateczną kwotę.

Przeglądając oferty firm warto skupić uwagę na elementach wymienionych w artykule, gdyż pozwoli to na w pełni świadomy wybór i pomoże osiągnąć najbardziej zbliżony efekt do własnych, ustalonych wcześniej założeń. Mobiliani jest renowanym producentem mebli kuchennych na wymiar z Bydgoszczy, który w swoich usługach ceni sobie najwyższą jakość wykonywania zadań, szybką realizację zlecenia oraz służy fachową obsługą i dzięki zdobytemu doświadczeniu pomaga w podjęciu decyzji. Dopasowuje też parametry mebli do indywidualnych potrzeb. Istnieje mnóstwo firm zajmujących się produkcją mebli na wymiar, aczkolwiek tylko niewielka część z nich w pełni dobrze wykonuje swoje zadania i dotrzymuje terminów oraz wszelkich ustaleń. Najlepszą reklamą są zadowoleni klienci jak również solidne wykonanie, które utrzymuje efekt nowości przez dłuższy czas co tylko może potwierdzić mocne strony wykonawcy.