Moda się zmienia. Czasem powracają trendy na design z przed kilku sezonów, a nawet lat. Dziś powiemy sobie trochę na temat kolorów i tonacji w projektach modnych kuchni na wymiar.
Jeszcze całkiem niedawno dwukolorowe meble do wnętrza kuchni występowały w typowym połączeniu jasnych fortów górnych szafek oraz ciemne dolnych. Zauważyliśmy w projektach kuchni na wymiar klientów naszego zakładu produkcyjnego mebli w okolicach Bydgoszczy, coraz większe zainteresowanie zabudową kuchni w dwóch kolorach. Fakt, połączenie tych barw jest zdecydowanie inne niż kiedyś, projekty są bardziej wyszukane i niestandardowe ale sam pomysł łączenia powraca. Korzystając z pomocy zestawienia kilku barw umiejętnie rozplanowanych we wnętrzu możemy uzyskać niepowtarzany, piękny efekt wizualny. Ponadto dobrze wykonane meble na wymiar, dodatkowo zaprojektowane w odpowiedni sposób z wykorzystaniem potencjału barw sprawią, że pomieszczenie będzie optycznie większe, szersze, lub przytulniejsze w zależności od preferencji i potrzeb.

Trendy we frontach kuchennych dla kuchni na zamówienie.

Wnętrze kuchni w projekcie z meblami na wymiar w odcieniach bieli, brązów i szarości.

Wnętrze kuchni w projekcie z meblami na wymiar w odcieniach bieli, brązów i szarości.

Modowe zabudowy do kuchni w tym sezonie nie są już nudno wyglądającym ciągiem szafek połączonych prostym blatem, przypominają raczej bryły geometryczne, od których nie można oderwać wzroku przez wzgląd na ich bardzo stylowy charakter. Jeszcze całkiem niedawno meble do kuchni musiały być funkcjonalne i pojemne, natomiast ich design nie był zbyt istotny. Obecnie Klienci wymagają dużo więcej, pragną zachwycających i oryginalnych wnętrz.
Ozdoby frontów kuchennych ograniczone do stylowych uchwytów i frezy to czasy które już dawno minęły, obecne produkujemy meble kuchenne w których łączymy niezbędną funkcjonalność z wysublimowaną formą i dynamiczną grą kolorów.

Kuchnie na wymiar w pasy

meble-kuchenne-2

Meble kuchenne na wymiar w pasy są obecnie trendowym hitem, szczególnie jeśli występuje w nich mocny kontrast barw np: czysta biel z kolorem drewna, czarny z domieszką grafitu lub dla odważniejszych malina czy limonową zielenią .
Kuchnia w poziome pasy sprawi, że wnętrze wydawać się będzie szersze. Rozwiązanie to sprawdzi się w niewielkich, a przede wszystkim wąskich pomieszczeniach. Należy jednak pamiętać aby poziome pasy umieścić w meblach kuchennych na tej ścianie, która jest krótsza. W innym wypadku efekt nierównych proporcji jeszcze pogłębimy. Poprzeczne pasy są również idealnym dopełnieniem dla otwartych przestrzeni.

Trendy i moda dla pasiastych kuchni

Pasy pionowe będą natomiast idealne w niskich wnętrzach, w których chcemy optycznie „unieść” sufit. Wykorzystane w tym celu pasy najlepiej zastosować w dużych odległościach w przeciwnym wypadku utracimy na klimacie wprowadzanym przez meble. Staną się one wąskie i zbyt wysokie. Pasiasta zabudowa kuchenna przecież nie musi wiązać się z łączenia kontrastów. W zakładzie produkcyjnym dajemy Wam możliwość wyboru materiałów: płyty laminowane, foliowane i fornirowe imitujące różne gatunki drzew. Przy takiej liczbie rozwiązań z pewnością znajdziemy odpowiedni, których słoje układają się w nieregularny pasiasty wzór.
To już wszystko na dziś. Mamy nadzieję, że artykuł okazał się dla Was przydatny. Jeśli jesteście zainteresowani meblami do kuchni na wymiar w dobrych, producenckich cenach, to zapraszamy do kontaktu z Mobiliani.