Nowoczesna kuchnia ma wiele odsłon, ponieważ projektanci i właściciele domów mają różne oczekiwania i różny sposób postrzegania nowoczesnego stylu kuchni. Wykorzystanie różnych kolorów, faktur i materiałów, z których są wykonane poszczególne elementy wystroju kuchni powoduje, że każda kuchnia jest inna. Istnieje mnóstwo różnych aranżacji wnętrza nowoczesnej kuchni, a oto kilka propozycji z wykorzystaniem podanego stylu:

Nowoczesna kuchnia z drewnianą wyspą

Duża luksusowa kuchnia na wymiar z modną wyspą - designerskie wnętrze.

Duża luksusowa kuchnia na wymiar z modną wyspą – designerskie wnętrze.

Połączenie mebli o wysokim połysku z drewnianą wyspą zlokalizowaną na środku pomieszczenia jest bardzo ciekawym przełamaniem i urozmaiceniem stylu. Wszystkie fronty powinny być o takim samym kształcie. Cała aranżacja wnętrza prócz współgrających mebli powinna być w stonowanym kolorze z niewielką ilością akcentów o wyrazistym i rzucającym się w oczy odcieniu. Dopasowane stylem wyposażenie świetnie uwydatnia główny styl zastosowany w nowo powstałej kuchni. Wyspa jako główny punkt skupiający całą uwagę powinien mieć wysokie krzesła wykonane z drewna lecz o nieco innym odcieniu niż blat wyspy. Dodatki w postaci użytych materiałów na zasłony, różnego rodzaju maty i poduszki na krzesła nadadzą wyjątkowego charakteru i klimatu panującego w nowoczesnej kuchni.

Kuchnia z tablicą w roli głównej

Kuchnia na wymiar z tablicą - kuchnie od Mobiliani.

Kuchnia na wymiar z tablicą – kuchnie od Mobiliani.

Ostatnimi czasy bardzo modna stała się czarna tablica, na której zapisywane jest przykładowo menu restauracji. Motyw ten wykorzystuje się coraz częściej w aranżacji nowoczesnej kuchni. Czerń jest jednym z charakterystycznych elementów cechujących styl nowoczesny. W towarzystwie drzewna pomalowanego na mahoń daje spektakularne rezultaty i powoduję, iż całe wnętrze się bardziej przytulne. Mając na względzie nowoczesny szyk warto zadbać by sprzęty i oświetlenie było połyskujące i stonowane. Szczególną funkcję odgrywają tutaj kolor i kształt lodówki, kranu i parapety. Kolor ścian powinien być w kolorach o przygaszonym odcieniu, najlepiej sprawdzają się szarości, ciemna zieleń i niebieski. Tablica zajmuje centralną część ściany i jest elementem, który odzwierciedli kreatywność i umiejętności graficzne właściciela. Treść i styl prezentowanego tekstu czy rysunku zależy od indywidualnych zdolności i upodobań. Z pewnością jest to niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju część wystroju, która nadaje wyjątkowości całej przestrzeni.

W basku świateł

Meble kuchenne na wymiar z białymi , lakierowanymi frontami szafek.

Meble kuchenne na wymiar z białymi , lakierowanymi frontami szafek.

Jeszcze jedną ciekawą aranżacją nowoczesnej kuchni jest wykorzystanie oświetlenia jako najważniejszego punktu w całej kuchni. Zaczynając od żyrandola, jego kształt i ozdoby muszą przykuwać wzrok i być mocnym akcentem. Innym sposobem na wykorzystanie światła, które pomoże osiągnąć innowacyjny efekt jest podświetlanie typu LED elementów wystroju kuchni, w tym również podłogi. Osiągnięty efekt zdecydowanie potwierdza zastosowanie stylu nowoczesnej kuchni i wprawi każdego w zachwyt. Bazując na oświetleniu i wysokim połysku w ciekawy sposób można łączyć kolory i uwypuklać ciekawe kształty. Przy projektowaniu kuchni z podświetleniem wygodnym rozwiązaniem jest wykonanie mebli na wymiar, by wszystko ze sobą współgrało i było dopasowane do wnętrza przeznaczonego na nowoczesną kuchnię.

Standard na wysokim poziomie

Nowoczesna kuchnia na wymiar od Mobiliani, Bydgoszcz.

Nowoczesna kuchnia na wymiar od Mobiliani, Bydgoszcz.

Nowoczesne kuchnie bazują na wysokim połysku mebli, blatu, ale również sprzętów AGD, które nadają wnętrzu elegancji. Poczucie luksusu to najczęściej używane sformułowanie użytkowników kuchni jaki i przybyłych gości. Gadżety wprowadzane do wnętrza stanowią kwintesencję nowoczesnej przestrzeni i są idealnym odzwierciedleniem panującego stylu w kuchni. Biel zabudowy i czerń wyposażenia są grą kolorów, która nadaje dynamizmu i jednocześnie majestatycznego charakteru. Minimalizm stosowany w dodatkach podkreśla piękno nowoczesnej kuchni, gdyż nie rozprasza uwagi i dobrze komponuje się z całą aranżacją kuchni.
Nowoczesna kuchnia choć kieruje się pewnymi kryteriami, to w każdym wypadku różni się poprzez różne wizje i aranżacje przestrzeni. Mistrzami w wykonywaniu tego typu zadań są projektanci wnętrz, którzy do projektów wykorzystują materiały najlepszej jakości dzięki czemu istnieje możliwość wygodnego użytkowania mebli przez długie lata.