Dziś poruszymy temat popularnych i modnych trendów dla kuchni w tym sezonie? Jakie wzory, kolory, materiały i systemy będą czołowymi w meblach kuchennych? Odpowiemy na te oraz inne pytania analizując świat wnętrzarski.

Prostota w eleganckiej formie, materiały w naturalnym wykończeniu i kolory ziemi oraz natury są aktualne jeśli chodzi o najmodniejsze wzornictwo we wnętrzach promujących trendy 2015 roku. Bryły mebli są geometrycznie proste i najczęściej pozbawione uchwytów. Istotną rolę odgrywa łączenie w odpowiedni sposób linii z wykroczeniami o nietypowych, bogatych fakturach lub kolorach. W wykończeniach ciężkich, mocnych mebli pojawiły się nieco lżejsze optycznie elementy. W szafkach na wymiar montowane są cieńsze fronty, nowoczesne systemy zamykania drzwiczek oraz nowoczesne profile. Blaty w meblach kuchennych nabrały lekkości dzięki zmniejszeniu ich grubości tworząc przy tym subtelne kompozycje we wnętrzach. Dodatkowym elementem wzbogacającym prostotę oraz dodającym elegancki meblom kuchennym jest zastosowanie metalu w korpusach o prostych liniach.

Kontrast w meblach kuchennych nadal na topie

Meble kuchenne na zamówienie od producenta - Mobiliani, Bydgoszcz.

Meble kuchenne na zamówienie od producenta – Mobiliani, Bydgoszcz.

Na czasie jest łączenie materiałów o różnych fakturach. Trendy promują różnorodne miksy oraz zabawę formami, kolorami oraz wykończeniami materiałów. Producenci kuchni na wymiar proponują rożnego rodzaju geometryczne kształty mebli kuchennych, układy półek oraz szafek, z których według własnych potrzeb zbudujecie kuchnie skrojoną na miarę własnych potrzeb. Dominującą popularność zdobyły materiały naturalne, najczęściej pojawia się drewno lub jego odcienie w płytach meblowych. Zestawy łączące kombinacje betonu z metalem (stal szczotkowana, miedz, mosiądz, cynk) bądź szkłem, kwarcem, czy marmurem są przejawem luksusu we wnętrzach tego roku.

Po erze lakierowanych, błyszczących frontów szafek kuchennych nadchodzi czas na mat. Wykończenia te cechuje skromność, brak odbić i refleksów, co w świecie designu postrzegane jest jako klimat schludnej elegancji. W fakturach blatów, ścian meblowych, czy form naczyń i dodatków kuchennych, promowana jest surowość, czyli brak typowego „wykończenia”. Bardzo wyraźnie eksponowane są drewna z nietypowym usłojeniem, blaty pokryte olejem, grube dechy z sękami nadającymi nietypowego looku. Doskonałość odchodzi do lamusa. Producenci niejednokrotnie specjalnie postarzają powierzchnie, aby dodać im odpowiedniego klimatu. Kontrolowane niedbalstwo jest pożądane w trendach tego sezonu.

Bogactwo wzorów i kolorów naturalnych

Kuchnia na zamówienie w projekcie wnętrza kuchni - meble Mobiliani, Bydgoszcz.

Kuchnia na zamówienie w projekcie wnętrza kuchni – meble Mobiliani, Bydgoszcz.

Naturalne, lekkie odcienie przodują. Zestawienia w modowych wydaniach są monochromatyczne i pałają spokojem. Brązy w nietypowych odcieniach ziemistych barw, jasne i średnie szarości, przełamane biele, minimalistyczna czerń jedynie w dodatkach. Kolorystyka to nie jest przypadkowa, tworzy ona doskonałą bazę dla dodatków, np. kamieni, kryształów, drewna czy metalu. Wyciszone, delikatnie kolory połączone z matowymi wykończeniami, które wyraźnie zgasiły wysoki połysk mebli z mijającego trendu ubiegłego roku.

 

Jeśli jesteście zainteresowani meblami kuchennymi na wymiar lub meblami na zamówienie w Bydgoszczy lub okolicach, to serdecznie zapraszamy do oferty naszych mebli kuchennych od producenta. Mobiliani współpracuje również z projektantami wnętrz lub architektami, którzy zajmują się projektowaniem wszego domu, mieszkania lub wnętrza. Stworzymy meble pod dany projekt, a nawet meble o nietypowych kształtach, czy wymiarach. Zapraszamy do współpracy.