Meble kuchenne przeznaczone dla niewielkich metrażowo przestrzeni stanowią niemałe wyzwanie dla projektanta wnętrz lub właściciela domu i powinny być wykonane według indywidualnego projektu dopasowanego do wnętrza małych kuchni. Starannie wykonany projekt oraz doskonałej jakości meble kuchenne, w których zastosowano nowoczesne systemy oraz wysokiej jakości materiały to najlepsze rozwiązanie prowadzące do idealnego zagospodarowania przestrzeni domu. Zadanie to, nie jest jednak tak proste jak mogłoby się pozornie wydawać.

Prestiżowy portal kuchnieportal.pl poświęcony temacie aranżacji kuchni docenił nasze starania i wyróżnił kuchnie tworzone przez Mobiliani w swoim artykule poświęconym rozwiązaniom dla małych kuchni. Poniżej postaramy się podzielić kilkoma wskazówkami ułtawiającymi dobór odpowiednich mebli.

Jakie rozwiązania używamy w meblach kuchennych przeznaczonych dla niewielkich przestrzeni?

W kwestii małych kuchni, a także innych małych wnętrz, liczy się przede wszystkim pomysł! Zagospodarowanie małej kuchni tak, aby najlepiej wykorzystać niewielką ilość miejsca wymaga, tak jak wcześniej zaznaczyliśmy, indywidualnego i odpowiedniego podejścia – projektu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w takich przypadkach należy wykazać się zastosowaniem nowoczesnych oraz wielofunkcyjnych systemów. Wykonanie mebli na wymiar, według określonego planu leży już w naszych rękach. Klienci, którzy zdecydowali się na usługę wykonania mebli kuchennych przez Mobiliani, dziś cieszą się funkcjonalnymi rozwiązaniami w małych kuchniach.

Nasze małe kuchnie wykonane na wymiar cieszą się popularnością również ze względu na ich design

. Zastosowane w produkcji mebli kuchennych Mobiliani półprodukty z których wykonuje się blaty, fronty drzwi szafek oraz inne elementy mebli, posiadają nowoczesne wzornictwo oraz indywidualny charakter, dopasowany do oczekiwań i całej przestrzeni domów naszych Klientów. Aktualnie w trendach przodują lakierowane meble kuchenne, dlatego też w naszym asortymencie znajdą Państwo lakierowane blaty oraz fronty kuchennych szafek.

Systemy wykorzystywane przez Mobiliani w produkcji mebli dla małych kuchni

Meble o nietypowych wymiarach

Szafki kuchenne na wymiar w jednej z niewielkich, bydgoskich kuchni.

Szafki kuchenne na wymiar w jednej z niewielkich, bydgoskich kuchni.

Standardowo wykonane szafki, których wymiary projektanci wnętrz starali się dopasować do typowych kuchni nie sprawdzą się w niewielkich przestrzeniach. Tutaj doskonałe zastosowanie znajdą te, wykonane specjalnie dla danego wnętrza, np. wyższe, od standardowych, szafki górne lub głębsze na dole. Klika centymetrów więcej tu i tam sprawi, że cała zabudowa będzie bardziej pojemna i uda się w niej zmieścić o wiele więcej naczyń. Ważne jest, aby domownicy łatwo mogli korzystać również z tych półek umieszczonych najwyżej, dlatego wysokość zabudowy powinna być zbliżona do wzrostu osób z niej korzystających.

Blat kuchenny powiększony o parapet okna

Nie w każdej kuchni jest okno, ale jeżeli w Waszej ono jest, to warto powiększyć powierzchnię roboczą – blat kuchenny o parapet. W małej kuchni każdy kawałek miejsca jest na wagę złota, a zwykły parapet w kuchni z pewnością nie zostanie tak funkcjonalnie wykorzystany, jak ten włączony do zabudowy meblowej.

Szafka cargo vs spiżarnia

Szafka typu "Cargo" w zabudowie kuchennej od Mobiliani. Szafka typu “Cargo” w zabudowie kuchennej od Mobiliani.

Często Klienci szybko rezygnują z pomysłu szafki kuchennej cargo w planowaniu mebli dla małych kuchni. Pamiętajmy jednak, że najistotniejsze są: wygoda i funkcjonalność. Dlatego jeśli tylko jest taka możliwość, to polecamy zamienić dwie klasyczne szafki na jedną typu cargo, która doskonale zastąpi spiżarnie. Zaletą takiej szafki w porównaniu do klasycznej spiżarni jest łatwy oraz szybki dostęp do zapasów. Przechowywanie produktów żywnościowych w uporządkowany sposób doceni każdy, kto odrobine więcej czasu spędza w kuchni przygotowując posiłki dla najbliższych.

Wysoka jakość i precyzja wykonania mebli kuchennych Mobiliani gwarantują trwałość i długoletnią możliwość korzystania z nich. Staramy się aby wszystkie szczegóły w meblach były dopracowane tak, aby nasi Klienci mogli cieszyć się z korzystania z funkcjonalnych kuchni.

Dużą radość sprawiła nam rekomendacja naszych produktów przez serwis kuchnieportal.pl. Mamy też nadzieje, że Ci z Państwa, którzy zastanawiają się nad wyborem kuchni na wymiar w Bydgoszczy i okolicach, wiedzą już komu mogą powierzyć wykonanie własnego projektu.