W minionym miesiącu pierwsze miejsce na realizację miesiąca na najbardziej oryginalną kuchnię otrzymały meble naszej firmy w projekcie Joanny Laskowskiej z biura projektowania wnętrz z Bydgoszczy JLT Design. Lekkość formy, intensywność dobranej kolorystyki oraz funkcjonalność w zastosowanych rozwiązaniach przekonała nie tylko naszych inwestorów, ale również redakcję prestiżowego portalu o kuchniach. Dziś powiemy troszeczkę więcej na temat naszych mebli wykorzystanych w tym projekcie.Otwarta na salon kuchnia harmonijnie współgra z całością mieszkania, stanowiąc spójne wnętrze, w którym przygotowywanie posiłków łączy się z relaksem oraz wypoczynkiem. Piękno wykorzystanych mebli do aranżacji wnętrza pozwala połączyć charakter kuchni oraz salonu w jednym, przestronnym miejscu. Estetyka otoczenia jest w tym momencie kluczowym elementem, bez którego całość wnętrza mogłaby stracić swój wizerunek. Odpowiednio dopasowane meble sprawiły, że kuchnia i salon są ze sobą spójne designem i uporządkowane funkcjonalnie.

Zbliżenie na zlew i lakierowane fronty szafek Mobiliani

Zbliżenie na zlew i lakierowane fronty szafek Mobiliani

Materiały wykorzystane do produkcji mebli kuchennych z projektu

Fronty szafek w mocnych kolorach czerni, bieli oraz limonkinzostały pokryte warstwą połyskującego lakieru. To rozwiązanie pozwalana na: zachowanie w kuchni czystości przy niewielkim nakładzie pracy, podniesienie ochrony na uszkodzenia drzwi szafek oraz na piękny efekt odbicia światła, co sprawia, że wnętrze jest znacznie jaśniejsze. Blat stanowi dodatkowy połyskujący element wykonany z warstwowego tworzywa termoutwardzalnego, które jest niezwykle odporne na ubrudzenia i zarysowania. Grafika wprowadzona została na ścianę pokrytą szkłem tuż na blatem. Oryginalnym pomysłem było również usytuowanie w centralnym punkcie wnętrza wysokiej zabudowy o odcieniu mocniej czerni. Dzięki temu rozwiązaniu elegancko ukuto sprzęt AGD. W oświetleniu postawiono na nowoczesny system LED zarówno w doświetleniu blatu kuchennego jak i podwieszanego sufitu.

Grafika na szkle oraz system podświetlenia blatu LED

Grafika na szkle oraz system podświetlenia blatu LED

 Szczegółowe elementy składowe mebli kuchennych

W procesie produkcji mebli wykorzystano w zabudowie kuchennej zawiasy i okucia firmy Blum. Szafki wiszące wyposażone zostały w oryginalny i niezawodny system podnośników firmy Aventos, odpowiadający za wspomaganie otwierania frontów. Natomiast szuflady wysuwają się bardzo płynnie i cicho z pomocą systemu “cichego domyku”.

Aranżacja kuchni z meblami Mobiliani

Aranżacja kuchni z meblami Mobiliani