Każda Pani domu chciałaby ją mieć. To pewne! Niestety w przypadki mniejszych mieszkań lub domów nie jesteśmy w stanie sobie na to pozwolić. Ograniczona ilość miejsca sprawia, że musimy skupiać się przede wszystkim na funkcjonalnie urządzonej kuchni najczęściej wyprodukowanej na wymiar. Niewielki metraż tradycyjnych mieszkań w polskich miastach nie pozwala wyodrębnić miejsca specjalnie przygotowanego do wyselekcjonowanych produktów żywnościowych. Aby jednak uzyskać pomieszczenie gospodarcze nawet na niewielkiej powierzchni do urządzania potrzebna jest odpowiednia aranżacja oraz odrobina kreatywności w tworzeniu wnętrz. Dziś postaramy się dokładniej omówić kwestię spiżarni oraz przechowywania w niewielkich kuchniach.

Standardowa kuchnia to nie zawsze najlepsze rozwiązanie.

Widok na całą kuchnię z meblami w odcieniach beżu i brązów.

Widok na całą kuchnię z meblami w odcieniach beżu i brązów.

Przywykliśmy do kuchni, które składają się z tradycyjnych mebli znajdujących się w niej i służących codziennym czynnościom. Jednak nie zawsze musi to wszystko wyglądać podobnie, korzystając z niecodziennych rozwiązań możemy zyskać o wiele więcej. Atrybuty kuchni to: stół, krzesła, zabudowa kuchenna na wymiar, szafki górne, szafki dolne, zabudowany sprzęt AGD oraz połączone z kuchnią pomieszczenie zwane spiżarnią. Tak najczęściej wyglądają kuchnie w domach jednorodzinnych, gdzie dużą część czasu domownicy spędzają właśnie w kuchni. Naszym pomysłem na stworzenie zyskanie miejsca w kuchni oraz podniesieniu jej funkcjonalności jest zastosowanie w meblach kuchennych na wymiar zamiast klasycznych frontów szafek, drzwi przesuwnych podobnych do tych w szafach i garderobach.

Dlaczego? Przede wszystkim przez wzgląd na szybszy oraz łatwiejszy dostęp do wszystkich półek znajdujących się w tego typu zabudowie. Zapomnisz jak to jest szukać np. makaronu lub powideł otwierając po kolei wszystkie fronty szafek, niejednokrotnie uderzając się z stopę bądź głowę o nie zamknie drzwiczki. Wystarczy, że lekkim ruchem dłoni odsuniesz panel przesuwny, a prowadnice same ukarzą Ci wszystko to, co znajduje się w całej zabudowie.

Jak wygospodarować miejsce na spiżarnię w naprawdę małej kuchni?

Projekt kuchni z meblami kuchennymi na wymiar od Mobiliani, Bydgoszcz.

Projekt kuchni z meblami kuchennymi na wymiar od Mobiliani, Bydgoszcz.

Tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie mebli kuchennych na wymiar, które będą sięgały samego sufitu. Mając do dyspozycji pełną wysokość ściany kuchennej możesz dopasować system w meblach odpowiadający Twoim potrzebom. Dzięki temu trikowy zyskasz zdecydowanie więcej półek dostosowanych zarówno do przechowywania żywności, jak i akcesoriów kuchennych. Martwisz się o design? Nic bardziej mylnego. Dzisiejsi producenci kuchni na wymiar pozwolą Ci na zastosowanie przeróżnych półek, szafek, klasycznych lub niespotykanych frontów (lakierowanych, matowych, ażurowych, pełnych, przeszkolonych, itd.)oraz potrzebnej ilości wytrzymałych szuflad. Warto pokombinować również z różnymi fakturami oraz wykończeniami również w meblach kuchennych. Zarówno bogata paleta odcieni oklein, pokryć drewnianych mebli przez nieskończoną liczbę kolorów lakierów meblarskich pozwolą na stworzenie oryginalnej i niepowtarzalnej aranżacji kuchni.

Przechowywanie w nowoczesnym i designerskim stylu.

Meble na wymiar w projekcie wnętrza kuchni w bieli z turkusem.

Meble na wymiar w projekcie wnętrza kuchni w bieli z turkusem – projekt JLT Design

Zarówno meble kuchenne na wymiar z zabudową z drzwiami przesuwnymi, jak i szafki sięgające sufitu są doskonałym pomysłem na zwiększenie liczby miejsca, tak przecież potrzebnego, w małych przestrzeniach. W każdym domu potrzebna jest choćby najmniejsza spiżarnia z zapasem mąki, kilkoma powidłami oraz przyprawami. Każda z tych rzeczy musi mieć swoje miejsce, aby panował w domu ład i porządek. Korzystając z usług producentów mebli tworzących kuchnie na wymiar, możesz zastosować modne elementy w miejscach, które w Twojej kuchni będą najbardziej trafne. W ów czas w sporej mierze sam będziesz projektantem designu i funkcjonalności własnej zabudowy dla kuchni.

Tego typu rozwiązania, wsparte fachową wiedzą i długoletnim doświadczeniem mieszkańcy Bydgoszczy otrzymają u producenta mebli na wymiar – Mobiliani. W czym jesteśmy najlepsi? Przede wszystkim w doskonałej jakości używanych materiałach w procesie produkcyjnym oraz doskonałym wykończeniem mebli na wymiar, z dbałością o najmniejszy detal. Dbamy o najwyższy standard wszystkich elementów mebli, aby nasi Klienci mogli cieszyć się meblami przez wiele lat.